Opiekun medyczny

Czas trwania: 1 rok (2 semestry) tryb zaoczny
Obszar kształcenia: nauki medyczne
Profil kształcenia: praktyczny

Ze względu na starzenie się społeczeństwa w obecnych czasach mamy do czynienia ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na usługi związane z zaspokajaniem potrzeb seniorów, osób chorych i niesamodzielnych. Młodzi ludzie wyjeżdżają na studia oraz podejmują pracę z dala od miejsca swojego zamieszkania, w związku z czym ich rodzice i dziadkowie – nierzadko osoby schorowane i potrzebujące pomocy – zostają sami. Dlatego właśnie coraz częściej poszukiwani są opiekunowie medyczni, posiadający kwalifikacje do kompleksowej opieki nad osobami starszymi, schorowanymi, a także takimi, które uległy wypadkom i nie są w stanie funkcjonować samodzielnie.

Nauka w naszej szkole pozwala zyskać cenną wiedzę i umiejętności (poparte praktyką w odpowiedniej instytucji) związane z właściwym zajmowaniem się chorym czy seniorem. Umożliwiają one zdobycie pracy jako opiekun medyczny w szpitalach, domach pomocy społecznej czy też hospicjach a także w domu podopiecznego. Może być ona wykonywana przez osoby w każdym wieku. Zawód ten daje możliwości zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Szczególnie doceniany jest w Niemczech, gdzie zarobki są o wiele wyższe niż w kraju. Polscy pracownicy mogą tam legalnie pracować i są bardzo pożądaną siłą roboczą.

Jeżeli więc jesteś osobą chcącą pomagać innym, charakteryzującą się odpowiedzialnością i cierpliwością – te zajęcia są idealne właśnie dla Ciebie! Proponujemy kształcenie zawodowe, po ukończeniu którego uzyskuje się zawód opiekuna medycznego. Zapraszamy do zapoznania się z celami nauki, perspektywami zawodowymi, a także innymi szczegółowymi informacjami dotyczącymi rekrutacji oraz kursów w naszej szkole.

Cel

Absolwent w trakcie 1 roku nauki przygotowany jest do rozpoznawania i rozwiązywania problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej. Kształcony jest w zakresie pomocy w zaspakajaniu potrzeb biologicznych oraz społecznych, a także współdziałania z zespołem terapeutycznym i personelem medycznym w zakresie działań pielęgnacyjnych.

Perspektywy zawodowe

Szkoła Policealna „Edukator” umożliwia Słuchaczom już podczas nauki odbycie zajęć dydaktycznych w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Oprócz tych potencjalnych miejsc pracy Absolwenci mogą wykorzystać swoje kompetencje w:

  • szpitalu
  • środowisku domowym podopiecznego,
  • zakładach opiekuńczo-leczniczych
  • fundacjach i stowarzyszenia, które działają na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych
Praktyki

Wymiar praktyk zawodowych

semestrtyg.godz.
I280
II280
Razem 4160
Rekrutacja

Zapisy trwają do 25 sierpnia 2015 r.

Dokumenty należy składać do Biura Rekrutacji Bydgoskiej Szkoły Wyższej

Koszty

Szkoła nie pobiera wpisowego!
Badania są bezpłatne (skierowanie ze SP „EDUKATOR” kandydaci otrzymują po zakończeniu procesu rekrutacji)

Czesne

NAUKA JEST BEZPŁATNA

Zamknij Informujemy, że korzystamy z tzw. ciasteczek do przechowywania wybranych informacji w urządzeniu użytkownika.
Jeśli nie akceptujesz tego, możesz zablokować mechanizm ciasteczek w przeglądarce.
Jakie informacje zapisujemy i w jakim celu? Czym są ciasteczka? Jak je zablokować?